Örgü Modelleri

Aşkın Yüzükleri Patik Modeli Yapılışı

Aşkın Yüzükleri Patik Modeli Yapılışı
Aşkın Yüzükleri Örgü Modeli Yelek,Kazak,Hırka gibi modeller kadar Patik modelinde de çok hoş görünüyor. Hem Örneği Hem İki şiş ve Dikişsiz Patik yapımı amacıyla Patik Videosunu izleyebilirsiniz.

Patiğin ön evresinde Yüzük Örgü Modeli kullanıldığı amacıyla Patiğin ismini da Aşkın Yüzükleri Patik Modeli olarak koymuş Çiğdem hanım.

Su dalgası örneği iki desen arasın da Ajur amacıyla çok ideal bir örnek.Bu şekilde bakıldığında her Desen arasına bu ara modeli aslında çok yakışmış.

Normalde bu Örnek yalnızca 1-2 diş haraşo yapılarak Bebek Örgülerin de Hırkalar gibi Üst Örgü Giyimin de çok kullanılır.

Patiğe üst kısımdan 2 düz 2 ters örgü yöntemi ile başlıyoruz. 1 Sıra düz ördükten sonra ön kısım amacıyla ilmek ayırıyoruz.Sonra model kuruluyor.

Ön kısım örnekli bölümü gerçekleştirdikten sonra Yan,taban ve Topuk alanı yapılarak dikişsiz bir şekilde bitiriliyor. 3 numara şiş ve 37-38 ayak numarasına ideal.

Dikişsiz Patik yapımın da yanlardan ilmek çıkarmak amacıyla Misinalı şiş çok işinize yarayacaktır.Patik ipi ile 54 ilmekle başlayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu