Anne Yelek Modeli Yapılışı

  • 29 Temmuz 2019
  • 3.414 kez görüntülendi.
Anne Yelek Modeli Yapılışı

Anne Yelek Modeli Yapılışı
Yüzük taşı modeli nasıl yapılır yanıtı bu yazımızda. Yüzük taşı örgü modelini anne yelekleri bebek ve çocuk örgüleri dahil birçok örgüde kullanabilmeniz mümkün.
Hem anneler hemde çocukları için yapılacak olan örgü yeleklerde kullanılabilen ve örgücü hanımların en fazla dikkatini çeken örgü modellerinden birisiyle karşınızdayız. Örgü modelinin adı yüzük taşı modelidir. Görüntüsünden kaynaklı modeli ilk çıkaran kişi bu ismi vermiştir. Genellikle örgü yeleklerde görülen motifler olduğu için biz yelek diye anlattık. Siz diğer türlü örgülerde de kullanmak dilerseniz bu sizin tercihinizdir. Örneğin yapımında dileyen kişiler alt kısmına lastik örebilir dileyen kişi ise örmeyebilir. Örgü şişlerine 17 ilmek atıldıktan sonra ilk 5 ilmek haroşa olarak örülüyor. 1 ilmek arttırılıp, 2 tane daha haroşa örüldükten sonra 3 tane ilmeği beraber haroşa olarak örülür.
Bayan yelekleri yapan kadınların sayısı son derece fazla. Hangi motifleri kullanacağına karar veremeyen kişiler de bulunuyor. İşte alın size harika bir model. Bu modeli yapanlar diğer hiç bir modele bakmayacaklar bile. Aşağıdaki videoda motiflerin yapımı gösterilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ