Ajurlu Damlalar Örgü Modeli Yapılışı

  • 09 Aralık 2019
  • 3.889 kez görüntülendi.
Ajurlu Damlalar Örgü Modeli Yapılışı

Ajurlu Damlalar Örgü Modeli Yapılışı
Yazlık ve kışlık demeden her türlü örgüde kullanabileceğiniz ajurlu damlalar örgü modeli. Yetişkin ve çocuk örgülerinde kullanılır.
Ajurlu damlalar örgü modeli anlatımı Gönül hanıma ait olan bir modeldir. Yazlık ve kışlık olmak üzere her türlü örgüde sarfedilen model ajurlu modeldir. Anlatımı Gönül hanıma ait olan örgü modeli şal ve yelek olmak üzere erişkin ve çocuk örgülerinde kullanılabilir. Şişle örülen modelin anlatım videosu Türkçe olarak seslendirilmiştir. Havaların soğuk olmasıyla üzerine bir şeyler dikmek isteyen kadınlar yeni model arıyorlar. Şal ya da yelek örmek isteyenler bu şık ajurlu numune ile istedikleri şeyi örebilirler. Delikli bir örgü modeli bulunduğu amacıyla çok çok sıcak tutmaz ve terletmez. Bahar ve yaz akşamları serin geçtiği vakit üzerine bir yelek ya da şal örmek isteyen kadınlar bu örneği tercih edebilirler.
Ajurlu damlalar örgü modeli yapılırken her bir motif amacıyla 5 ilmek ve 8 sıra yapılıyor. Videodaki anlatımda yalnızca 2 motif üzerinden gösterilmiştir. 2 motif yapıldığı vakit ise 10 ilmek ve 16 sıra yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ