Ajurlu Bebek Patiği Çorabı Yapılışı

  • 03 Haziran 2021
  • 1.288 kez görüntülendi.
Ajurlu Bebek Patiği Çorabı Yapılışı

Ajurlu Bebek Patiği Çorabı Yapılışı
Bebekleri amacıyla kışlık hazırlık yapanlara bugün harika bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım adımını videolu anlatım ile vereceğim bu ajurlu bebek patik çorap modeli gerektiğince şık ve gösterişli bir model. Patiğin yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Patik modelleri amacıyla sizlere hem şiş örgüsü ile hem de tığ işi ile yapılmış olan modeller göstermeye devam ediyorum. Bunlar dışında tunus işinden yapılmış olan örnekleri de sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugün ise bebekler amacıyla yapılmış olan bir patik çorap modelinin yapımını göstereceğim.
Ajurlu bebek patik modeli erkek bebekler amacıyla geliştirilmiş bir model olmuş. Bu patik modelini değişik renklerde yaparak kız çocukları amacıyla de tasarlayabilirsiniz. Patik modeli her renk ip ile çok şık olacaktır. İp olarak patiklik ip ya da bebe yünü de kullanabilirsiniz. İpe ideal olarak burada 3 numara şiş kullanılmış.
Patik modelinin taban alanı ve yan kısımları düz bir şekilde yapılmış. Patiğin ayak üzerindeki alanına ise ajur modeli koyulmuş. Patik yapımı çok kolay ama şiş ile örgü örmeye yeni aşlayanlar ilk başta zorlanabilirler. Bu amaçla videoda verdiği anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmek gerekir. Videoda patiğin yapımına dair bütün detaylar sayıları ile beraber çok güzel bir şekilde verilmiş.
Ajurlu bebek patik çorap modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ