Derya Baykal,Örgü Modelleri

3 Renkle Örülen Dikişsiz Bebek Yeleği

3 Renkle Örülen Dikişsiz Bebek Yeleği

3 Renkle Örülen Dikişsiz Bebek Yeleği,
Merhaba hanımlar soğuk günlere girdiğimiz şu dönemde sizlere kız bebeklerinize örmeniz amacıyla kız bebek yelek modelleri husussunu paylaşmak istiyorum. Zira bu husus da kız bebek yeleği modelleri ile kafanızda ayrı örgü yelek örneği canlanacak ve kendi zevkinizi de ekleyerek yüzlerce ayrı örgü yelek örneği çıkarabilirsiniz.
Örgü aleminde bilhassa kız çocukları amacıyla çok varlıklı çeşitte mamüller bulunmaktadır. Örgü mamüllerin varlığı kadar el emeği mamüllerde de bu varlıklılik aynı derecededir. Kış mevsiminin vazgeçilmezi olan yelek modelleri her bebeğin üstüne çok yakışacak şekilde örnekleri vardır.
Kız bebek yelek modelleri, çok çok görsel örneğe sahiptir. Örgü seven ve örgüye ilgi duyan her bireyin severek ve isteyerek gerçekleştireceği kız bebek yelek örnekleri her renge ideal olarak yapılabilir. Her ne kadar kız bebek diyince, ilk olarak akla pembe renk gelse de, örgü dünyasının varlıklı renkleri yardımıyla bu klişeden bundan sonra kurtulabilirsiniz.Örgü kız bebek yelek modelleri kolay gelsin,
Görünüşte örmesi kolay olan, ama her çizgi için ayrı iplikle örüldüğünden iplerin karışmaması için biraz dikkat isteyen şık yelek olanı kuzenim Güngör abla ördü. Ben de modeli ondan alarak  ördüm. Sayıları aynı ama yün kalınlıkları farklı olduğu için farklı boyutta oldu.
malzemeler:3 farklı renkte yün, 3,5 numara şiş, 4 düğme ölçüler 1-6 ay içindir
Yinede iki renge sonra 2 sıra örünce yaka kesmeye başladım.
Yinede iki renge sonra 14 sıra örünce 5’er ilmek olarak 3 defada omuzu kestim.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ