1 Saatte Kolay Patik Yapılışı

  • 13 Ocak 2019
  • 5.103 kez görüntülendi.
1 Saatte Kolay Patik Yapılışı

1 Saatte Kolay Patik Yapılışı
Sevgili hanımlar Bu kez tekrar çok çok basit 1 saatte örülen ajurlu şiş örgüsü patik yapımını paylaşıyorum.

Çeyizlik patik olarakta örülebilecek güzellikle hoş bir moedeli olan patiğin yapımını videolu ve yazılı olarak paylaştım, eğlenceli örmeler.

Önce orta kalınlıkta ip ve 3 numara şiş hazırlayın. Sonra 41 ilmeği şişe takıp ilmekleri düz örmeye başlayın. 20 ilmeği düz örüp tam ortada kalan ilmeği örmeden evvelce bir dolayıp artırma yapın. Sonra bir düz ilmek örüp tekrar bir dolayıp ikinci kez artırma yapın. Arka yüzde tüm ilmekleri tekrar düz örüp hiç artırma yapmayın.

Artırmalar yalnızca ön yüzde yapılacak. Bu şekilde 5 sıra haroşa örün. Sonra ilmekleri ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örün. Arka doğrultuda ters sırası 5 adet olunca modeli arkadan uyguluyoruz. Kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartın ve sonra bu iki ilmeği beraber düz örer gibi kesin.

Örgüyü ön yüzde aynı şekilde örün. Kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp bu iki ilmeği beraber kesin. Tekrar arka yüze geçince beraber örülen iki ilmeğin ilkini düz örüp ikincisini örmeden atlayın. Bu şekilde 5 adet model olunca patiği bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ