Derya Baykal Örgü Modelleri

Zayıflamak İstiyorum Ne Yapabilirim

Zayıflamak İstiyorum Ne Yapabilirim

Zayıflamak İstiyorum Ne Yapabilirim
Sağlıklı hayat koçu Arzu Karabulut, “zayıflamak istiyorum ne yapabilirim?” diyenler amacıyla altın değerinde öneriler sunuyor. Güvenle tavsiyelerini uygulayabilir, uygun kiloya ulaşmak amacıyla kuvvetli adımlar atabilirsiniz.
Yoğurt kürüyle günde yarım kilo verin!
Güzel haberle başlayalım mı? Benim harika tanımimle, günde yarım kilo verebilir ve sağlığınızı güçlendirebilirsiniz. Fakat evvelce derhal bildireyim: Bu tanım haftada yalnızca iki kere yapılır; lütfen daha çoğu olmasın! Gelelim basit ve mucizevi tanımime:
Malzemeler,
4 yemek kaşığı yoğurt
1 çay kaşığı toz tarçın
1 çay kaşığı toz zencefil
1 çay kaşığı toz zerdeçal
Hazırlanışı,
Tüm malzemeleri kasede iyice karıştırın.
Akşam yemeğinden 2 saat sonra yiyin.
Uyuyana kadar üstüne 3-4 bardak su amacıyla.
Tekrar söylüyorum: Yoğurt kürü haftada yalnızca 2 kere yapılır.
En etkili zayıflama yöntemini deneyin!
Kilo vermek amacıyla su içmek gerekliliğini defalarca duymuş hem de sıkılmış olabilirsiniz. Fakat, fark etmez! Gerçekten zayıflamak istiyorsanız; her gün 15 bardak su içmelisiniz. Bu sayede metabolizma sürati yükselir, tatlı talebi ve aşırı iştah kesilir, vücuttaki ödem ve toksinler temizlenir.
Size güveniyorum: Bugün itibariyle zayıflamak amacıyla her gün 15 bardak su içeceksiniz, değil mi?
Gece acıkmalarını önlemek amacıyla bunu yapın!
Aslında kilo almanın en mühim sebebi, gece geç saatlerde tatlı ya da ağır yemekler yemektir. Fakat, size sunacağım püf noktası yardımıyla gece acıkmalarını önleyebilirsiniz. Nasıl mı? Uyandıktan sonra derhal bir büyük bardak su amacıyla. Daha sonra kahvaltı yapın.
Kahvaltıda haşlanmış yumurta, yulaf ezmesi, chia tohumu gibi sıhhatli gıdalar tercih ederseniz hem kilo vermek basitleşecek hem de gece acıkmaları sona erecektir.
Zayıflamak amacıyla her gün hareket edin!
Belki sizin amacıyla spor gerçekleştirme, illa ki dışarıda yürüyüş ya da spor salonunda koşmak manasına geliyor olabilir. Ama yanılıyorsunuz! Merdiven çıkmak, ip atlamak, dans etmek hem de ev hijyenikliği gerçekleştirme bile kalori yakmanızı ve zayıflamanızı sağlar.
Hemen gidip çok ucuza bir ip alın ve evin salonunda 5-10 dakika ip atlayın zira aslında süper bir kalori yakma yöntemidir. Hızlı şarkılar açıp evde dans edebilir ya da hiçbir ekipmana gereksinim duymadan evin salonunda süratli tempoda yürüyebilirsiniz.
Zararlı yiyecekleri günden güne azaltın!
Cips, kola, baklava, beyaz ekmek, börek, poğaça, kızartma gibi zararlı yiyecekleri bir anda kesmeyin ama günden güne azaltarak yiyin. Örneğin, bugün bir paket çikolata yiyorsanız, yarın onu yarım pakete düşürün. Bu şekilde azaltarak gider iseniz hem bırakmak basitleşir hem de vücudunuz alışır.
Canınız zararlı yiyecekler çektiğinde derhal gidip aynaya bakın. Göbeğinizi, Basenlerinizi, kollarınızdaki yağları görüyor musunuz? Eğer o kötü yiyecekleri, içecekleri tüketmeye devam ederseniz; bu tür görünmeye devam edeceksiniz. Kendinize bu kötülüğü yapmayın! Sağlığınız ve uygun kilonuz amacıyla lütfen kötü yiyeceklere aldanmayın,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ