Yeni Doğan Cepken Yelek Modeli

Yeni Doğan Cepken Yelek Modeli

Yeni Doğan Cepken Yelek Modeli
Bugün yeni doğan bebeklere özel cepkenli yelek modelinin yapımını sizlere anlatacağım. Yelek modeli 0-3 ay arası amacıyla uygundur. Bir adet ipin yarısı kadarı yeterli oldu. 3 numaralı şiş kullandım. Yelek modelinin yapımı paspas yapımı gibi geri dönülerek yapılıyor.
Yelek modelinin ön parçasını 30 ilmekle başladım. İlk olarak iki sıra tüm ilmekleri düz ördüm. Sonra ön yüzde ilmekleri düz örerken son 8 ilmeğe gelince bu 8 ilmeği örmeden geri dönün. Sonra ilmekleri yine düz örün.
Örgünün yine ön yönüne geçince bu defa ilk 8 ilmeği düz örüp yine geri dönün. Sonra tüm ilmekleri düz örerek aynı işlemleri yinelayın. Bu şekilde örmeye devam edin.
Kenar alanı 16 sıra haroşa olunca koltuk ve yaka kesimine başlıyoruz. Koltuk kesimini kıyı ilmeğinden ileri iki ilmeği keserek başlayın. İlk olarak iki ilmek kesin. Sonraki ön sırada yine iki ilmek kesin.
Sonraki sıralarda birer ilmek keserek devam edin. 8 ilmek kesince kesme prosedürünü bitirip ardından kalan ilmekleri örerek örgüyü tamamlayın. Diğer ön parçayı aynı şekilde örün.
Arka parçayı 55 ilmekle başlayıp haroşa olarak örün. 16 sıra haroşa olunca aynı ön doğrultuda bulunduğu gibi koltuk kesimini yapın. Aynı şekilde devamını örüp keserek bitirin.
Ben yelek modeli amacıyla tek bir düğme kullandım. Yelek modelinin ön lastik bölümünü ayırmak amacıyla kahverengi ip geçirerek süsledim. Yazının altında videolu olarak hazırladığım yelek yapımını izleyebilirsiniz. Kız bebekler amacıyla hazırladığım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ