Derya Baykal Örgü Modelleri

Keten Tohumu İle Zayıflama

Keten Tohumu İle Zayıflama

Keten Tohumu İle Zayıflama
Keten tohumu ile zayıflamak son zamanlarda çok çok tanınmış duruma gelmeye başladı. Keten tohumu zayıflamanın yanısıra sıhhatli beslenmenize de yardımcı olmaktadır. Keten tohumu çoğu hastalığın tedavisinde sarfedilen şifalı bir besindir. Keten tohumu ile nasıl zayıflayabilirim, zayıflamak amacıyla keten tohumu nasıl tüketilir sorularının cevapları…
Keten tohumu ortamında bol miktarda omega 3 yağ asitleri barındırmaktadır. Omega 3 yağ asitleri yağ yakmaya yardımcı olur. Dolayısıyla keten tohumu tüketerek kilo verme vakitcini hızlandırabilirsiniz. Keten tohumu aynı vakitte çevresel yağlanmanında önüne geçer. Göbek bölgesindeki yağların, Basen bölgesindeki yağların kısa vakit ortamında yakılmasına yardımcı olur. Keten tohumundan her gün yemek ilaveten kolesterol seviyenize yardımcı olabilir .
Kan dolaşımındaki LDL ya da artmış kötü kolesterol srandardı kalp hastalığı , obezite , diyabet ve metabolik belirti riskiyle bağlantılıdır . Menopozdaki kadınlar üstünde oluşturulan bir araştırmada, kadınlar bir sene vakitsince her gün 4 yemek kaşığı keten tohumu yedikten sonra LDL orantısında bir düşüş bulunduğu saptanmıştır.
Keten tohumunu nasıl tüketmek gerekir?
Keten tohumu, bütün olarak yendiğinde, sindirilmemiş bağırsak yolundan geçme mümkünlülüğü daha yüksektir, bu da vücudunuzun bütün sıhhatli bileşenleri almaması manasına gelir. Keten tohumu öğütmek istiyor ve faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmek istiyorsanız, bu ufak elektrikli kahve öğütücüler en iyi şekilde işe yarayacaktır.
Keten tohumu aynı vakitte chia tohumu ile kullanıldığında kilo vermeye yardımcı olmaktadır.bu iki gıdanın karışımı iştahınızı kapatmaya, kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Keten tohumu derli toplu bir şekilde tüketmek, haftada 1 kilo vermenizi sağlayabilir.
Keten tohumu ve chia tohumu zayıflamak amacıyla kullanılacaksa; 3 yemek kaşığı yoğurdun içerisine yarımşar yemek kaşığı eklenerek ara öğün olarak kullanılabilir.
Keten tohumunu günde iki defa tüketmek gerekir. Fazlası yağ birikimine namacıyla olacaktır.
Keten tohumu ile zayıflamada Ender Saraç yöntemi
Ender Saraç zayıflamak isteyenlere keten tohumu yemeleri gerekliliğini önermiştir. Fakat kendisi hazırlamış bulunduğu beslenme listelerine keten tohumu eklemektedir. Bunun haricinde Ender Saraç’ın keten tohumuyla hazırlanan bir kürü bulunmamaktadır.
Sindirim sistemini düzenleyici tesiri tespit edilen keten tohumunun yağ yakıcı tesiri bulunmaktadır. Aynı vakitte keten tohumu süratli bir şekilde kabızlığı gidermeye yardımcı olur.
Keten tohumu zayıflamak amacıyla nasıl tüketilmelidir, keten tohumu ile zayıflama yöntemleri nelerdir?
1.Yöntem: keten tohumunun zayıflatma tesirinden faydalanmak amacıyla yemeklerden evvelce aç karna, 1 kaşık ezilmiş keten tohumunu ağzınızda çiğneyin. Ardından üstünde bir bardak su amacıyla. Bu şekilde keten tohumu daha basit mideye ulaşacak ve sindiriminiz basitlaşacaktır.
2. Yöntem: keten tohumunun kaynatılarak spordan evvelce içilmesi kilo vermenize yardımcı olabilir. Aynı vakitte gece yakılan kaloriler geri alınmadığında tendom kısımlarında ağrı ortaya getirir. Spordan sonra gece yatmadan evvelce 1 yemek kaşığı keten tohumu yemek ağrılarınızın azalmasına yardımcı olacaktır.
3. Yöntem: keten tohumunu yoğurtla karıştırarak yemek sıhhatli bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Fakat yoğurtlu keten tohumunu bir öğün olarak değil, diyet listelerine eklenerek tüketilmelidir. Aksi takdirde sağlıksız beslenmiş olursunuz.
4. Yöntem: keten tohumunu aynı vakitte kavurarak da pişirebilirsiniz. Kavrulmuş keten tohumu yağ asitlerini salacak, bu şekilde tüketmeniz durumunda az yağ alacak ve kolesterol probleminiz giderilene kadar zayıflamanıza yardımcı olacaktır.
5.Yöntem: çocuklarınıza keten tohumu yedirmek amacıyla onlara hazırlamış bulunduğunuz keklere ya da poğaçalara ekleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ