Efsane Erkek Çocuk Mantosu

Efsane Erkek Çocuk Mantosu

Efsane Erkek Çocuk Mantosu
Şiş örgüsü ile yapılmış olan manto modellerinden daha çok bayanlar ve kız çocuklar amacıyla yapılmış olan örnekleri sizlere gösteriyorum. Bugün ise erkek çocuklar amacıyla yapılmış olan bir manto modeli göstermek istiyorum. Bu manto modeli oluşturulan örgü yöntemi ve duruşu ile hazır bir manto modeli gibi duruyor.
Şiş örgüsü erkek manto modeli yapımı amacıyla burada yüzde yüz akrilik bir ip kullanılmış. Bu ipten aşağı yukarı 4 yumak ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış. İp rengi olarak koyu yeşil bir ip tonu seçilmiş. Bu renk erkek çocuklar amacıyla gerektiğince uygun. Bu manto modeli istenirse kız çocuklar amacıyla de yapılabilir.
Manto modeli yapımına arka kısımdan başlanmış. Haroşa örgü yapılmış. Manto da düz bir örgü yöntemi kullanılmış olsa da mantonun bel kısmına eklenen pens kısımları ve ön tarafa eklenen düğme ve arma detayları ile şık bir manzara elde edilmiş. Işıl Hanım video ortamında manto yapımına dair bütün detayları detaylı bir şekilde anlatmış. Burayı takip ederseniz problem yaşamadan bu mantoyu kısa sürede yapabilirsiniz.
Örgü erkek çocuk mantosu yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ