Derya Baykal Örgü Modelleri

Beyaz Saçları Yok Eden 5 Kesin Çözüm

Beyaz Saçları Yok Eden 5 Kesin Çözüm

Beyaz Saçları Yok Eden 5 Kesin Çözüm
1.Amla (Hint Bektaşi üzümü)
Günde 1 bardak amla suyu içmek, C vitamini ve başka antioksidanlar yönünden varlıklı bulunduğu amacıyla sıhhat yönünden çoğu yarara sahiptir. Amla suyu saçımıza zarar verebilecek serbest radikallerle savaşıp beyaz saçları yok edebilir.
Ayrıca amla yağını saç uzamasını hızlandırmak amacıyla direkt olarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu, saç pigmentinizi varlıklıleştirip natural saç renginizin korunmasına katkıda bulunabilir.
2.Köri yaprakları
Köri yaprakları, saçların erken beyazlamasını önlemenin harika bir yolu olabilir. Köri yaprakları antioksidanlar ve demirin yanı sıra başka yararlı vitaminler ve mineralleri de içerirler. Yapılan çalışmalar, demir eksikliğinin saçlarda erken beyazlamaya yol açtığını gösterdi.
Saçınız amacıyla Hindistan cevizi yağı ile karıştırılmış bir ekstrakt olarak köri yapraklarını kullanabilirsiniz. Köri yapraklarını ezerek toz durumuna getirdikten sonra Hindistan cevizi yağıyla karıştırabilirsiniz.
3.Besin destekleri
Beyaz saçlarımız bize bedenimizin daha çok besine gereksinimi bulunduğunu ve takviye almaya başlama zamanının yaklaştığını haber sağlıyor olabilir!
52 bireyin katıldığı bir incelemeye göre, erken beyazlama yaşam sürdüren insanlarda düşük seviyelerde B12, B7 (biotin), B9 (folik asit) ve D3 bulunmuştur. Bu gıdaları tamamlamak saçınızın daha uzun vakit genç ve sıhhatli kalmasına yardımcı olabilir.
4.Katalaz yönünden varlıklı gıdalar
Tatlı patates, havuç, kırmızı biber ve mantarlar erken beyazlamayı önlemeye yardımcı olabilecek gıdalardan yalnızca birkaçıdır. Bunun nedeni, saç pigmentinizi koruduğu kanıtlanan katalaz adı verdiği yüksek seviyelerde bir enzime sahip olmalarıdır. Bu yiyecekleri derli toplu olarak yemek, saçınızın erken beyazlamasını önlemeye yardımcı olabilir.
5.Yeşil çay
Saç bakımı söz hususu bulunduğunda antioksidanlar önemlidir zira güneş ışığından ve hava kirliliğinin sebep bulunduğu serbest radikallerden korurlar. Bu amaçla yeşil çay içmek vücudunuzun serbest radikallerin etkilerine karşı savaşmasına yardımcı olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ