Derya Baykal Örgü Modelleri

7 Adımda Aydınlık Bir Cilde Kavuşun

7 Adımda Aydınlık Bir Cilde Kavuşun

7 Adımda Aydınlık Bir Cilde Kavuşun
Mat cildin hüküm sürdüğü onlarca yıldan sonra sıhhatli ışıltının devresi başlıyor! İşte aydınlık bir cilde kavuşmak amacıyla takip etmeniz gereken 7 kolay adım…
Son devresinin en sevilen makyaj manzarası hangisi, diye sorsak cevabınızın aydınlık cilt trendinden yana olacağına eminiz. Defilelerde, modellerde, kırmızı halıda, hem de sosyal medyada sağlıkla ışıldayan ciltlere rastlıyoruz. Adeta çıplak görünen tenin ne kadar zarif bulunduğunu fark ettiğimizden beri pürüzsüz porselen cildin konumunu naturallık vurgusu aldı.
Gigi Hadid ve Jennifer Lopez gibi stil sahibi ünlülerin resmen imzası durumuna gelen bu sıhhatli ışıltıya siz de sahip olabilirsiniz. Aydınlık bir cilde kavuşmak amacıyla takip etmeniz gereken adımlar ;
1. Adım: Nemden mahrum kalmayın
İyi bir makyaja giden yol cildi güzelce nemlendirmekten geçer! Cildinize gereksinimi olan nemi vermezseniz uygulayacağınız makyajın güzel görünmeyeceğine garanti verebiliriz. Eksperler daha canlı ve uyanık bir cilde kavuşmak amacıyla nemlendiriciyi tampon hareketlerle programlamayı öneriyor. Cildinizin gün içersinde yağlanacağından ve parlama yapacağından şüpheleneniyorsanız Yağlı ciltlere ideal en iyi 10 nemlendirici yazımızdaki seçeneklere kesinlikle göz atmalısınız!
2. Adım: Aydınlatıcı bir bazla cildinizi hazırlayın
Nemlendirici uygulayarak cildinizi beslediniz. Şimdi sıra fondöteninizin daha pürüzsüz ve mükemmel görünmesini sağlayacak makyaj bazında. Işıltılı bir baz belirlediğiniz takdirde cilt makyajınızın daha aydınlık ve sıhhatli görünmesi mümkün. Hafif nemli, taze bir manzaraden yanaysanız makyaj bazınızın aydınlatıcı özelliği olmasına ilgi edin.
7 adımda aydınlık bir cilde kavuşun
3. Adım: Işıltılı bir fondöten uygulayın
Cilt makyajının belki de en mühim aşamasına geldik. Seçtiğiniz fondötenin dokusu kadar program şeklinize de ilgi etmeniz şart. Fondöten uygularken nelere ilgi etmeli? yazımızda yararlı öneriler bulabilirsiniz. Son dönemde modellerin cildinde sıkça rastladığımız natural, taze ve nemli manzarası yaratmak istiyorsanız, mat fondötenlerden uzak durmanızda yarar var. Şeffaf, ışıltılı, natural duruşlu fondötenler yüzünüzü aydınlatmak amacıyla birebir!
4. Adım: Bakışlarınıza canlılık katın
Eğer gözaltı halkalarınız ayan beyan ortadaysa en mükemmel makyajla bile yorgun ve sağlıksız gözükeceksiniz. Göz çevrenize ideal, gereksiniminiz olan örtücülüğe sahip bir kapatıcı bakışları hemen daha canlı ve enerjik göstermek amacıyla birebir. Aynı vakitte kapatıcıyı göz kapaklarına hafifçe uygulayarak cilt tonunuzu eşitleyebilirsiniz. Çizgilenmeye sebebiyet verebileceği amacıyla çok kullanmamakta yarar var. Göz çevresindeki deri çok titiz bulunduğu amacıyla göz kremlerinden yardım alabilirsiniz. Her yaşa ideal en iyi 10 göz kremi yazımızda kendiniz amacıyla doğru ürünü bulabilirsiniz.
5. Adım: Yağlı manzarası durdurun
Herkes cildinin sıhhatli görünmesini ister. Ama çok yağdan parlayan, ilgi çekici gözenekli bir manzara arzulamadığınıza eminiz. Bu görüntüyü engellemek amacıyla burun üstünü ve kenarlarını, alın ortası gibi en çok yağlanan mekanları transparan pudrayla sabitleyin ve gün içersinde gerek görülürse tekrarlayın. Bütün yüzünüze yoğun bir şekilde pudra uygularsanız ciltteki sıhhatli ışıltının kaybolmasına namacıyla olabilirsiniz, cildinizde bir maske varmış gibi görünebilir. Bu yüzden denetimli olmakta yarar var.
7 adımda aydınlık bir cilde kavuşun
6. Adım: Yüz hatlarınızı ön plana çıkarın
Son devresinin yüz kontürleme trendi yavaş yavaş aydınlatmaya evriliyor. Yüzünüzün doğru noktalarına uygulayacağınız aydınlatıcı ürünlerden yardım alarak daha ilgi çekici yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Elmacık kemiklerine, burun kemiğine, şakaklara, üst dudak çizgisine ve göz kapaklarına aydınlatıcı pudra uygulayın ve cildinize seksi bir ışıltı katın. Yoğun ya da natural bir manzara elde etmek tamamiyle zevkinize kalmış. Cildiniz çok kuruysa likit ya da stick formdaki aydınlatıcı ürünleri tercih edebilirsiniz.
7. Nemlendirici spreyle makyajı sabitleyin
Kat kat makyajın maske gibi görünmesinden endişeleniyorsanız nemlendirici spreyleri deneyebilirsiniz. Makyajı sabitleyerek ömrünü uzatan bu spreyler çok marifetli! Kullanılan bütün ürünlerin ciltle bütünleşmesini sağlayarak natural bir makyaj meydana çıkarmasının yanı sıra yüze nemli, sıhhatli bir ışıltı kondurmasıyla meşhur olacak,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ